23.06.2018 10:56

Зруйнований війною Київ: у мережі показали унікальні кадри столиці

З’явилося відео, на якому зображений Хрещатик 1950-го року

У мережі з’явилися унікальні кадри з життя післявоєнного Києва.

Раритетні кадри перехожих на вулицях столиці опублікували в співтоваристві "Клуб корінного киянина" в Facebook.

У ролику можна побачити вулицю Хрещатик і майдан Незалежності. У місті справжній бум приїжджих: сільських та простих робітників. Можна побачити також руїни Ланцюгового моста і десь далеко вцілілий, як завжди дуже гарний Поділ.

На головній вулиці, яку встигли відбудувати, висадили молоді каштани. Лівий берег виглядає досить безлюдно.

Раніше в мережі вже з’являлися кадри Києва 50 років тому.

Наприклад, після того, як в 1934 році столиця УРСР була перенесена з Харкова до Києва, почалася масова реконструкція вулиці Хрещатик. Була закладена основа для декількох нових будинків, більшість з яких залишилися недобудованими і були знищені під час війни. Реконструкція Хрещатика після війни зайняла 11 років.

У XVII столітті Європейська площа називалася Евсейковою долиною. З XIX століття це місце було відоме під назвою Кінна площа, оскільки тут влаштовувалися кінні ярмарки. Площа сформувалася тут на початку XIX століття у дороги, що з’єднувала Поділ і Печерськ. Спочатку її називали Театральною, оскільки на місці нинішнього Українського дому на початку XIX століття побудували перший Міський театр. У 1851 році будівлю театру розібрали через аварійний стан, а замість нього побудували готель «Європейський». Тоді ж площу почали іменувати Європейської. Правда, закріпилася назва ненадовго — вже в 1869 році її перейменували в Царську.

Чергові зміни на площі відбулися в 1970-х роках. Готель «Європейський» знесли, і на цьому місці з’явився музей Леніна. Тепер в будівлі музею розміщується Український дім, а площа з 1996 року називається, як і знесений готель, Європейською.


Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Київський Поділ не дарма вважається одним з найбільш колоритних районів міста. Напередодні Дня народження столиці тут помітили сьогодення "чудо техніки".

Автомобіль в стилі "ретро" більше нагадував "Запорожець", але модернізований дуже незвичайним способом. Знімок машини оприлюднили на каналі "ХК" в Telegram:

"На Подолі Франкенштейн нашого автопрому повстав з мертвих", — іронізують в коментарі до фото.


Джерело статті: “https://znaj.ua/capital/zrujnovanyj-vijnoyu-kyyiv-u-merezhi-pokazaly-unikalni-kadry-stolyci”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Меню

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть